Jubilejní ročník studentské vědecké odborné konference Metalurgia 2024

Velký úspěch sklidily studentky Fakulty materiálově-technologické na Studentské vědecké odborné konferenci Metalurgia 2024.

Obrovský úspěch zaznamenaly studentky FMT na jubilejním 30. ročníku Studentské vědecké odborné konference Metalurgia 2024, kterou pořádala naše sesterská Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie TUKE. Konference se účastnili studenti ze Slovenska a Česka. Cenu za nejlepší práci v sekci Hutnictví a energetika získala studentka Bc. Kristýna Dobiášová z FMT za příspěvek, ve kterém představila „Optimalizaci výrobního procesu odlitku z hliníkové slitiny“. Ve stejné sekci se na 3. místě umístila studentka Bc. Kateřina Miczková s prací „Vliv litého stavu na zabíhavost, mikrostrukturu a vlastnosti slitiny typu Al-Si“. Obě studentky jsou absolventky studijního program umělecké slévárenství. Nyní jsou studentky v druhém ročníku navazujícího studia a čekají je státní závěrečné zkoušky. Oběma studentkám z celého srdce gratulujeme a přejeme hodně štěstí u stánic.

Současně si dovolujeme touto cestou poděkovat organizátorům za uspořádání této tradiční akce. Budeme se těšit na setkání příští rok!

Vloženo: 12. 4. 2024