Úspěšná krevní výzva s FMT

Noví hrdinové mezi námi aneb i naše fakulta přispěla k rozšíření řad dárců krve.

Děkujeme všem hrdinkám a hrdinům, kteří se zapojili do Krevní výzvy s FMT. A že jich nebylo málo! Do pořadí druhé Krevní výzvy s FMT (první proběhla v roce 2018) se zapojilo úžasných 36 zaměstnanců a 27 studentů, kteří darovali krev nebo krevní složky. Ve většině případů se jednalo o prvodárce, což je obrovské pozitivum pro Krevní centrum FNO, kterému populace dárců stárne. „Jsme velmi vděční za tuto úžasnou spolupráci s VŠB-TUO, která je pravidelná a při každé výzvě se do našeho registru dárců zapíšou noví darující," dodává Zuzana Jurčeková z Krevního centra FNO.

Krevní výzva vznikla v roce 2016 na Ekonomické fakultě z iniciativy studentského časopisu Sokolská 33 (Daruj krev s EKF). Z původně jednorázové myšlenky společného odběru studentů a zaměstnanců fakulty se vyvinula Krevní výzva postupně putující všemi sedmi fakultami naší univerzity, do níž se v průběhu let zapojilo více než 600 dárců krve. Bonusem jsou pak nově zaregistrovaní dárci v registru dárců kostní dřeně.

Pomyslný štafetový kolík v podobě Báňské kapky krve budeme na začátku příštího roku předávat Fakultě stavební.

Všem zapojeným dárcům ještě jednou moc děkujeme. Darování krve vás možná nezocelí, ale může z vás udělat opravdového hrdinu. Tímto činem totiž skutečně můžete zachránit lidský život.

Vloženo: 27. 9. 2024
Útvar: FMT - Fakulta materiálově-technologická