Představujeme absolventky: Aplikační inženýrka slévárenství Eliška Adámková

Absolventka Fakulty materiálově-technologické a aplikační inženýrka slévárenství ve firmě Foseco.

Eliška Adámková

Pocházím z Ostravy, na střední škole jsem studovala provoz a ekonomiku dopravy se zaměřením na dopravu. Poté jsem si pro svá studia vybrala VŠB-TUO, konkrétně Katedru slévárenství na Fakultě metalurgie a materiálového inženýrství (dnes pod názvem Fakulta materiálově-technologická).

Nejpřínosnější mi přišly předměty, které se týkají přímo mé specializace, a to formovací směsi, slévárenská technologie, chemie, fyzikální-chemie nebo keramika.

Uplatnění po vystudování mého oboru může být různé, jak ve slévárnách železných a neželezných kovů, ale i v jiných odvětví spojených s odlitky např. automobilový průmysl. Jsem ráda, že díky studiu na VŠB-TUO jsem našla dobré uplatnění a že dnes mohu dělat práci, která byla spojena s mým studiem a specializací. Po dokončení doktorského studia jsem nastoupila do slévárny vyrábějící litá hliníková kola pro renomované automobilové značky (BMW, VW, VOLVO, aj.). Pracovala jsem na pozici vedoucí laboratoře, kde jsem měla na starosti ověřování a dodržování kvality odlitků. Po čase jsem dostala nabídku, abych přesídlila ze slévárny do firmy, která dodává spotřební materiál do sléváren. Aktuálně pracuji pro firmu Foseco (slévárenská divize firmy Vesuvius PLC) na pozici aplikačního inženýra pro pojivové systémy a žáruvzdorné nátěry. Mnohdy při řešení problémů spolupracuji se svou Alma mater (VŠB-TUO).  Aktuálně mám na starosti slévárny z 19 zemí EU.

Aplikační inženýr slévárenství

Pozice aplikačního inženýra ve slévárenství představuje nejenom výběr správného produktu a jeho aplikace, ale i přednášky (školení) a semináře pro stávající i budoucí zákazníky. Kromě toho práce zahrnuje provádění analýz v případě vad a reklamací, sepsání zpráv a případných doporučení.

7 fakult, 28 příběhů úspěšných absolventů. Tato série portrétů našich absolventů vznikla v rámci vydání brožury Kariérní uplatnění absolventů VŠB-TUO. Chcete být nadále s námi v kontaktu? Přihlaste se do absolventské sítě Alumni VŠB-TUO: alumni.vsb.cz

Vloženo: 25. 9. 2024
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností