INVENT ARENA 2024

Dva dny a více než padesát vystavovatelů, taková byla letošní INVET ARENA 2024.

INVET ARENA je unikátní výstavou nabitou inovacemi, vynálezy a technickými trendy, která se již potřetí uskutečnila v třinecké WERK ARENĚ. Na jednom místě se společně potkali zástupci z řad tuzemských i zahraničních univerzit (VŠB-TUO, ČVUT, VUT, VŠCHT, TUL, TUKE, Žilinská univerzita), průmyslové společnosti, úřady průmyslových vlastnictví a investoři s širokou veřejností a s nadšenci do technických novinek.

Součástí výstavy byla i soutěž exponátů a ocenění nejlepších novinek v oblasti patentů, inovací a udržitelné výroby, které se účastnili se svými příspěvky zástupci naší fakulty. Zlatou medaili za nejlepší prezentovaný inovační nápad „Ceramic glazes by recycling waste“ získal kolektiv autorů v čele s Hanou Ovčačíkovou. Tento inovační nápad, na kterém se podíleli studenti Filip Galásek a Adam Valigura z naší fakultní školy – Střední průmyslové školy, Obchodní akademie a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky, získal také speciální ocenění v podobě vítěze kategorie Mladých inovátorů. Zlatou medaili v kategorii Metalurgie, strojírenství a stavebnictví získal kolektiv autorů Vlastimil Matějka, Michaela Topinková, Jozef Vlček, Peter Leto, Josef Polena a Petra Jedličková ve spolupráci s firmou Průmyslová keramika, spol. s r.o. Stříbrnou medaili získal kolektiv autorů v čele s Jozefem Vlčkem (Jiří Burda, Jakub Korpas, Jiří Fiedor, Marek Velička, Mario Machů, Petr Jirsa, René Sommr) a společnost SMS CZ za příspěvek „Technology for the thermal treatment of waste from car wrecks from the point of view of maximum energy yields and minimum emissions“.

Všem zúčastněným a oceněným z celého srdce gratulujeme!

Současně si dovolujeme touto cestou poděkovat ČESKÉ HUTNICKÉ SPOLEČNOSTI, z.s. za zabezpečení výstavy inovačních nápadů na této mezinárodní výstavě.

Vloženo: 20. 6. 2024
Útvar: FMT - Fakulta materiálově-technologická